SIMAECO TRADERS - MILEX PROGRES

Akciová spoločnosť Milex Progres
výhradný distribútor chirurgických nástrojov značky SIMAECO

Beňadická 13, Bratislava

Kozmetické nástroje > doplňujúce informácie

Aký je rozdiel medzi japonským a nemeckým typom nožníc?

Fazeta:

Japonský typ nožníc je charakteristický veľmi ostro brúsenou fazetou prechádzajúcou do okraja nazývaného konvexné ostrie. Takto tvorené ostrie je veľmi tenké a ostré, čo dovoľuje používať všetky strihacie techniky vrátane kĺzavého strihu, strihania prameňov a pod. Nakoľko ostrie je tak ostré, mohlo by sa samo stupiť pri kontakte s vyhĺbením protiľahlého ostria. Aby sa tak nestalo, je pozdĺž dutej plochy celého ostria vybrúsená úzka plochá (vodiaca) línia. Práve vďaka tejto línii majú nožnice ľahký, tichý a presný chod (chod – otváranie a zatváranie čepelí). Bez nej by bol pohyb čepelí trhaný a škrípavý. Ostrie nožníc tohoto typu je vyleštené do zrkadlového lesku, čo výrazne minimalizuje trenie, opotrebenie a znižuje silu potrebnú na chod nožníc. Tento druh nožníc však vyžaduje odborné prebrúsenie na zachovanie pôvodých vlastností ostria.

Nemecký typ nožníc má hrany brúsené pod tupším uhlom ako japonský. Tento typ výbrusu nazývame klinovité ostrie. Toto ostrie má tupšie uhly výbrusu, preto je potrebné, aby na ostrí boli malé ryhy a zárezy zabraňujúce kĺzaniu vlasov pri strihaní po čepeliach nožníc.

Vlastnosti:

Japonský typ – ich veľmi tenké a ostré ostrie strihá vlas hladšie a efektívnejšie s použitím menšej sily. Chod je hladký a tichý. Hodia sa na kĺzavý strih aj strihanie na hrebeni.

Nemecký typ – tieto nožnice znesú aj hrubšie zaobchádzanie. Sú vhodné na tupý strih, strihanie po vrstvách a strihanie suchých vlasov. Vydávajú hlasnejší zvuk pri strihaní.

Copyright © 2008 - 2011

NAJ.sk